Світло, вода і "Катрусин Кінозал"

Світло, вода і "Катрусин Кінозал"На вулиці літо, спека, хочеться квасу… А ще краще зашаритись десь в гамачку під тінястими кронами дерев з томиком Гарсія Маркеса, і смакувати сто років самотності Буендія, як свої власні.
Літом всі тягнуться до водоймищ — побавитись, поплавати, охолонути від всюдисущого сонця. Попрямуємо і ми з Вами, мої любі андеграундові інтелектуали, туди де Світло і Вода, а саме на Кременчуцьке море (р.Дніпро), на якому живе і творить свій власний рок-н-рол прекрасне місто Світловодськ.
Світловодськ (Кіровоградська обл.) — невеличке місто енергетиків, адже саме в ньому знаходиться Кременчуцька ГЕС (КремГЕС — запам’ятайте це скорочення, ми до нього ще повернемось!), десь на 40 тисяч населення. Тим і дивно, і радісно, що в місті є аж два рок-клуби "Вудсток" та "Ватра"! Далеко не кожне місто в Україні з набагато більшою кількістю населення має хоча б один. Зі Світловодська вийшли такі команди, як "Юфан Шибан", "Джеліс", і найвідоміший та найулюбленіший гурт світловодців – "Катрусин Кінозал".

Так, так, саме за назвою улюбленої дитячої мультяшної передачі 80-их років хлопці і назвали свій гурт. Цього чудового літнього вечера ми зустрінемось із лідером і автором пісень гурту "Катрусин Кінозал" Андріяном Сичем (справжнє ім’я та прізвище Андрій Сичов). Пити будемо виключно пиво, все ж таки літо, саме сезон для цього чудового напою…

— Привіт, Андріяне! Як літо, як справи музичні?

— Літо чудове, справ багато, ось тільки повернулись з одного фестивалю, а вже готуємось до туру по декількох містах України в рамаках рекламної акції однієї з мереж супермаркетів.

— Я чув, що ви недавно виступали разом з легендарними "АС/DC" та "Арією", розкажи детальніше.

— Так, це був байкерський фестиваль "Український опозит", що відбувався на Жуковому острові під Києвом, 18 липня. Щоправда, пам’ятаєш, як у фільмі "Иван Васильевич меняет проффесию": "А царь то не настоящий!"

— Тобто..?

— Ну це були не ті всім відомі "АС/DC", а їхні двійники, які один в один їх переграють, але "Арія" була справжня. Чудовий був фестиваль, добре виступили, добре відпочили!

— От ти кажеш, що то був байкерський фестиваль, вас і раніше можна було зустріти на різноманітних байкерських тусовках, де ви ще виступали?

— "Гоблін Шоу" в Одесі, це відомий на всю Україну фест, "Світла вода" у Світловодську…

— Чи брали участь у фестивалях іншого тематичного напрямку?

— "Перлини Сезону", на "Червоній Руті" виступали у фінальному концерті в Києві, але я в цих фестивалях розчарувався, вони нічого нам не дали в плані розкрутки нашої творчості.

Зроблю невеличкий відступ від нашої розмови на деякі роздуми. Стилістично творчість гурту "Катрусин Кінозал" можна охарактеризувати, як різноплановий поп-рок. На сьогоднішній день на музичних теренах України такий напрямок, як поп-рок є дуже популярним, навіть багато гуртів, які раніше грали більш важку, чи більш жорстку музику зараз змінюються саме в сторону поп-року аргументуюючи це начебто намаганням іти в ногу з часом (ну ми то знаємо чому це так відбувається, нажаль…). Натомість "Катрусин Кінозал", який працює в цьому напрямку ще з 1998 року (а саме тоді був створений гурт з такою назвою) залишається в андеграунді, і виступає на байкерських фестах. Ну хіба не метаморфози?

— Я знаю, що у 2005 році ти разом із гітаристом перїхав жити і творити із Світловодська до Києва, а барабанщик і басист залишились у рідному місті. З вами тоді працювали інші музиканти, як зараз справи зі складом?

— Все нормалізувалось, в 2007 році наші басист — Серго Лабадзе та барабанщик – Олегджан Маркасян теж переїхали в Київ, і тепер в нас той же склад з яким ми і створили гурт "Катрусин Кінозал". Постійним гітаристом є Владислав Шилов. І ще в нас з’явився в гурту директор – Роман Зубов, який теж родом зі Світловодська. Так що не зважаючи на те що ми зараз всі в Києві, склад в нас повністю світловодський, отже як і раніше гурт "Катрусин Кінозал" можна називати світловодським гуртом.

— А коли ти почав писати пісні?

— Ще десь в 1989 році.

— Але ж "Катрусин Кінозал" створився лише в 1998-му, що ти робив до того?

— Ну… Я грав в інших світловодських гуртах , таких як, "Стіна" (панк-рок), "Активатор" (хеві-метал), та ще десь рік співав в гурті "Юфан Шибан"

— Я неодноразово мав можливість чути вас з виступами в київських клубах, ви свою програму презентували під назвою "КремГЕС", це данина рідному місту?

— Річ у тім, що більшість пісень, що входять до цієї програми були написані і зроблені з гуртом ще коли ми жили у Світловодську. Крім того зараз ми працюємо над записом альбому, який буде мати таку ж назву — "КремГЕС". Видання його плануємо на 2009 рік.

— Вокал вже прописував, тебе задовільняє якість?

— На студії де ми пишемся професійні студійні конденсаторні мікрофони Shure з еластичними утримувачами, тому за це я не хвилююсь.

Агнеса

Срібна злива сліпить очі.
В вічних мандрах вершник ночі
Крізь свинцевий туман
Баского коня жене по волі.
Далеко на чужині,
В теплих лісах, в старій вежі
У кришталевій труні спить принцеса,
Зачарована Агнеса.

пр-в
Агнеса – казкова красуня із КРЕМГЕСа,
Де цвіте літом цвітом море чімиргеса.
Знайде її вершник, в теплі губи поцілує,
І тоді ції дії чари розчаклує.


Лиходії, вовкулаки, Левіфан ставлять пастки.
За вершником майже рік
Абігор женеться – лицар пекла.
Левове серце тремтить не від жаху, а від почуттів.
Перед очима образ принцеси, незрівнянної Агнеси.


— Андріяне, про тебе ходить слава, як про пісняра-фантаста, що досить рідке явище. Що надихнуло тебе на написання творів саме в цьому дусі: книжки, кінофільми, можливо мультфільми?

— Ну, в якійсь мірі кінофільми, але більшістю, я все ж таки сам себе усвідомив таким. Мої пісні — це фантастичні історії на різноманітні тематики.

— Всі пісні в репертуарі "Катрусиного Кінозалу" твої, чи ви звертаєтесь і до творчості інших авторів.

— Більшість мої, але є і такі де частково використано вже створене до нас. Ну наприклад, це переробки пісень з відомих дитячих мультфільмів "Бременські музиканти" та "Капітан Врунгель", де музика залишається оригінальна, а текст мій. Або навпаки, є пісні на вірші Т.Г.Шевченка — "Лілея" та Омара Хаяма – "Тааббата Шаран"(що означає "Безстрашний"), де музика написана мною.

Тааббата Шарран
(переклад з російської Андріян Сич)

Це було в Раха Бітані
Розповім вам у повчання
З ким зустрівся вночі
У пустелі серед імлі
А зустрівся із тією
Злісним демоном, змією
Що як меч пронзала ультра
Отруйна стріла

Тааббата Шарран
Сабіт ібн Джабір

І у сутінку нічному ту істоту невідому
Завалив кладенцем східним йеменським мечем
Зойкнула твар у останнє, таша прождав до світання
Учорашня потвора зникла, дика нова потвора виникла
Божевільний зір незрячий тіло пса лице котяче
Висоплений язик роздвоєний скровлений.

Тааббата Шарран
прозрів, остовпенів


— Творчість яких музичних колективів чи виконавців ти для себе можеш виділити, які твої уподобання?

— U-2, AC/DC, Manowar, "Пикник".

— А з українських?

— …(сміється)…"Катрусин Кінозал"!

— Успіхів! І до зустрічі на сторінках "YOUrhythmix"!
Copyright © 2008-2011 — Катрусин Кінозал
Створення, обслуговування сайту — Богдан Дроздов