Хвиля молодої музики: рецензуємо і дізнаємося про збірку разом

Хвиля молодої музики: рецензуємо і дізнаємося про збірку разом22 травня поточного року "Молоде радіо" виклало для публічного завантаження свою збірку "молодої музики", яку назвало "8 - Хвиля молодої музики".
Напрямок музики - здебільшого рок, але є і його підвиди, як, наприклад, поп-панк.
«Хвиля» містить здебільшого молодих виконавців, але є і відомі імена, серед яких є поп-панковий колектив «ХУЧ».
Також до збірки додано декілька джинглів «Молодого радіо», мабуть для того, аби люди ліпше впізнали цю станцію.
Саме «Молоде» є однією з небагатьох, які надають перевагу українській музиці, а до того ж - молодій та справді ексклюзивній. Про збірку молодої музики від цієї радіостанції і піде мова далі.
У цій рецензії я постараюся якнайточніше відобразити вміст та атмосферу самого диска, а також охарактеризувати учасників збірки та їхні композиції, які вміщені в «Хвилі молодої музики».

ХВИЛЯ МОЛОДОЇ МУЗИКИ... ПРО ДИСК...
У збірці представлено різні твори молодих і не зовсім рок-гуртів україни, які і співають українською мовою. Випустивши цей диск, "Молоде" зробило свій вклад у розвиток нової справді української музики: лірика AntHill-а та Нерозгаданих, стьобний гумор ХУЧа чи етно-фолькові мо'f2иви Тарути - ця музика обов'язково знайде свого слухача, а завдяки «Молодому» - кількість цих шанувальників зросте.

На диску представлено треки проектів та виконавців:
«AntHill» (Кривий Ріг),
«Проти Ночі» (Київ),
«ЦейЛон» (Бердянськ),
Етно-рок фундація «ТаРута» (Київ),
Фольк-гурт «Місто казкових мрій» (Київ),
«Нерозгадані», мелодик-рок (Біла Церква),
«Катрусин Кінозал» рок (Світловодськ-Київ),
«Ху4» поп-панк (Львів).

Лідером на диску є «Проти ночі», їхніх аж цілих 5 композицій вміщає збірка. Слідом за ними ідуть «ТаРута», бо їхніх треків є всього лиш 4. А от у львів'ян з команди «ХУЧ» (ще подають як «ХУ4») так само як і у «Міста казкових мрій» lang1058є всього по 3 композиції, які плавно погойдуються на Хвилі молодої музики.

А от у інших проектів всього-на-всього у збірці є по одній композиції. Таким чином за нехитрою формулою отримуємо 8 виконавців і 19 треків. Якість - різна.

А тепер пора перейти і до виконавців, тож розпочнемо у порядку розміщення файлів у архіві, який можна вільно скачати. Адресу - шукайте на сайті «Молодого» за адресою Molode.com.ua.

"AntHill" представляє на Хвилі молодої музики свою композицію "Зелений світ". Композиція має якийсь фантастичний зміст, який десь поєднується із реальністю. Складається враження, що виконавцеві цієї композиції постійно не щастить у коханні і він вже від того починає мріяти про зелений св°3т та зелених людей.

Сама ж пісня не перевантажує свідомість, сприймається достатньо легко.

Виконання і музика є радше любительськими, ніж професійними, що яскраво виражено у "Зеленому світі" AntHillа. Але і тут стаємо на захист нашого продукту і зазначимо, що для професійності треба або блати певні мати, або бути сином відомого олігарха. В протилежному випадку - співати фанерний п_eeп, який буде слухати відповідна аудиторія, якої зараз дуже багато через промивання мозгів українців неякісним попсовим продуктом невідомого походження.

А взагалі - веселий трек, який буде особливо актуальним людям, яких вже втомила поточна ситуація в країні і які вже з того всього розпочали жити ілюзіями і фантазіями.

"ЦейЛон" із композицією "Ти і я" котиться на Хвилі молодої музики, правда, котиться не так впевнено, як його брати по збірці. Що не так? - А не так і текст і виконання. Мало професійності і у виконанні і у музиці. Кажучи коротко - працювати і працювати.

Пісня заставить себе послухати лише людей, яким за великим рахунком байдуже, що саме слухати - головне, щоб було. Спокійні мотиви не напружують мозок, але як тільки свідомість вмикається, зауважуєш помилки музики, не зовсім зібраний текст і не чітко вироблений голос самого виконавця.
Я не чув інших композицій ЦейЛон-а, але про композицію "Ти і я" - вже все сказав. Сподіваюся, ЦейЛон почитає цей коментар і зробить відповідні висновки. Головне - не падати духом і не опускати рук: успіху від мене і побажання творчої наснаги.

"Катрусин кінозал" на Хвилі молодої музики показує своє "Індійське кіно". Композиція... звичайно, що про кохання, але, на відміну від попереднього учасника - виконана значно професійніше, але не так ідеально, як... але на перед не забігаймо.

Так от, професійна музика і не зовсім стандартний текст зробили цю композицію такою, як вона є - коли з друзями збираєтеся погульбасити під хорошу музику, то не забудьте додати до свого плейлиста цю композицію, адже слухається вона приємно, правда - і є свій негатив.

Лідер чи то вокаліст проекту перестарався з голосом, а тому відчувається складність витягнення ним певних нот. Але ці прогріхи погашені за рахунок досить якісного музичного супроводу, що робить композицію такою, що сприймається слухачами. Мелодія - трішки попсова, а текст приспіву -
'ebегко вивчити, що допоможе "Катрусиному кінозалові" співати разом зі слухачами на гастрольних турах, коли такі будуть.

"Місто казкових мрій" - душа збірки. Фольклорні мотиви і змістовні тексти - основа творчості київського проекту.

"Княже мій", "Дивне місто" та "Зілля" звучать під шум Хвилі молодої музики, але ці пісні, незважаючи на деякі промахи виконавця - заспівані душею і серцем. Особливо актуальна і критична пісня - "Княже мій", присвячена, скоріш за все засновнику стольного града Києва.

До чого ж тут актуальність? - Княжі часи пройшли і пролетіли...

А у пісні є така фраза: "В чужих нерозумних руках твоє місто палає". Це - крик душі за історичною справедливістю і щирий жаль, що Київ став не містом української слави, а став - просто мегаполісом із владою, яка ще більше дескридитує це місто; щирий жаль, що народ України так занедбав свої культурно-історичні цінності.

"Зілля" - пісня в українському дусі, бо українки знали, як приворожити собі хлопця, а "Дивне місто" - фантастично-утопічна пісня з елементами реальності.
Український мотив і українська душа - запорука великого успіху, який буде у "Міста казкових мрій", якщо його твори будуть розміщені не лише у різних збірках, але і популяризовані на радіо-та телеефірах, муз. сайтах тощо. Цим хлопцям - щира подяка і побажання успіхів у їхній нелегкій творч_eeсті, адже зараз важко пробитися із такою дійсно якісною і справді українською музикою.

"Нерозгадані" на Хвилі молодої музики переписуються "Аськами". Саме так називається їхня по-справжньому і без перебільшення професійна композиція, яка за рівнем професійності, виконання та побудови тексту заслуговує на першість в сучасних українських радіоефірах.

Трек є не лише професійно-змістовим, але і достатньо ритмічним, а тому на концертах, я думаю, публіка сприймалаб таке "На ура".

Прикро, що така професійна (висновок зроблено із почутої композиції) команда представлена у збірці лише однією композицією. Сподіваємося, представники "Молодого радіо" познайомлять нас із новими композиціями "Нерозгаданих".

"Проти ночі" на Хвилі молодої музики розспівалися на славу, і, як виявилося, не дарма дівчата старалися. Річ у тім, що за рівнем професійності виконання - команді по праву належить одне місце із "Нерозгаданими" ("Місто казкових мрій" до уваги не беремо - в них інше спрямування). Але будемо чесаdими - надто вже попсові тексти у цієї команди, чимось наближені до І. Карпи за змістом, а за попсовістю - прості, про кохання... Але музика - і справді рокова. Будучи чесним, скажу, що музика проекту "Проти ночі" нагадала мені трішки музику Крихітки Цахес, тож, сподіваюся, успіх в них буде відповідним.

Етно-рокова "ТаРута" на Хвилі молодої музики показала свої 4 композиції, а от з ким їх зрівняти в рейтингу - не знаю. Музика - етно-рок - це не для широкого загалу (так само, як фольк, правда, останній краще сприймає українське вухо, бо творчість нашого народу була досить широкою), тому і сам гурр2 може розкрутитися лише в колі поціновувачів цього напрямку.

Та й тексти у них цікаві досить... В дечому - філософсько-критичні, а здебільшого - із народними мотивами, як, наприклад, "Купайло" - пісня від "ТаРути".
Особливої похвали чи критики цей гурт від мене не отримає, так як етно-рок мені, особисто, не подобається, а безпідставно ображати чи розхвалювати когось - даремна трата часу.

Та всеж, така музика повинна бути, бо в ній є певний відбиток творчості наших предків та відгомін наших звичаїв, обрядів та традицій.

І останнім на шумі Молодої хвилі з'являється "Хуч" - львівський поп-панковий проект.

Скажу чесно, молодим цей гурт я не вважаю, бо чув його кількома роками раніше, та всеж охарактеризувати його потрібно, що я і роблю.

Гурт, пісні якого в деякій мірі є стьобними і критичними, як от "Інтернет" чи "Банда", а от композиція "Віза" - просто розважальна і весела композиція, яка, скоріш за все, висміює певні процедури отримання віз.

Та щоб там не мали на увазі львівські хлопаки з гурту "ХУЧ", музика їхня заслуговує на увагу і на підкорення рок-фестів, бо несе в собі оптимізм і добрий настрій.

Ну от - так влучно і коротко ми охарактеризували новий диск від "Молодого радіо" із назвою "8 - Хвиля молодої музики". Нам залишається сподіватися, що сучасна молодь все-таки зверне увагу на те, що свої музичні смаки треба змінити з Потапа на "Хвилю молодої музики" або на щось подібне.
Усім успіху, свідомого вибору і доброго історично-патріотичного музичного смаку: СЛАВА УКРАЇНІ!

Підготовлено за сприянням "Молодого радіо", Київ.
Copyright © 2008-2011 — Катрусин Кінозал
Створення, обслуговування сайту — Богдан Дроздов